Organizator

Szkoła Podstawowa
im. Stanisława i Jana Potoczków
w Rdziostowie
Dane kontaktowe:
Rdziostów 55
33-393 Marcinkowice
tel./fax 18 443 00 64
e-mail: sp_rdziostow@chelmiec.pl
www.sprdziostow.chelmiec.pl


Zespół Szkół w Świniarsku
Szkoła Podstawowa i Gimnazjum
im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki
Dane kontaktowe:
Świniarsko 132
33-395 Chełmiec
tel./fax 18 443 04 65
e-mail: plabuda@chelmiec.pl
www.zsswiniarsko.chelmiec.iap.pl
2015-11-21
Laureaci III Gminnego Dyktanda

Laureaci III Gminnego Dyktanda

           „Rzępolenie na chordofonie” i „Skrzętny stróż” to tytuły tegorocznych tekstów dla dzieci i dorosłych na III Gminnym Dyktandzie o „Złote Pióro Wójta Gminy Chełmiec”, które odbyło się 21 listopada 2015 roku w Zespole Szkół w Świniarsku. Autorką dyktand już po raz kolejny była pani dr Iwona Bińczycka – Kołacz, autorka powieści „Znak ostrzegawczy”, a honorowy patronat objęła Rada Języka Polskiego przy PAN.  Konkurs ten cieszył się ogromnym  zainteresowaniem w gronie „małych i dużych”. Do konkursu zgłosiło się blisko 90 uczestników w trzech kategoriach wiekowych.

           Zwycięzcami zostali:

kategoria: klasy  IV – VI SP

Ewa Mrzygłód – I miejsce

Konrad Ogorzałek – II miejsce

Tomasz Brudziński – III miejsce

kategoria: klasy I – III Gimnazjum

Laura Stepaniak – I miejsce

Aleksandra Szczepanek – II miejsce

Magdalena Wastag – III miejsce

kategoria: szkoły ponadgimnazjalne i dorośli

Alicja Olszewska – I miejsce

Anna Cetnarowska – II miejsce

Klaudia Mordarska – III miejsce

W kategorii najpiękniej, pod względem kaligraficznym, napisanych prac zwyciężyli: Natalia Kojs, Aleksandra Sowa, Anna Górecka.

        Celem organizatorów: Zespołu Szkół w Świniarsku i Szkoły Podstawowej w Rdziostowie  było zwrócenie uwagi na poprawność i piękno mowy ojczystej oraz zachęcenie do konstruktywnego spędzenia czasu wolnego.

        Dzięki wsparciu finansowemu Wójta Gminy Chełmiec pana Bernarda Stawiarskiego, Firmy Da Vinci Oprawa Obrazów, pana Józefa Pyzika Sklepy Centrum oraz Państwa Szkaradków właścicieli Firmy Betoniarnia impreza ta odbyła się na bardzo wysokim poziomie. Szybkie rozstrzygnięcie konkursu możliwe było dzięki sprawnej pracy polonistek, które bezinteresownie, w czasie wolnym podjęły się poprawiania dyktand uczestników. Na słowa uznania i podziękowania zasługują również nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi oraz uczniowie, którzy zaangażowali się w organizację tego dyktanda.