Organizator

Szkoła Podstawowa
im. Stanisława i Jana Potoczków
w Rdziostowie
Dane kontaktowe:
Rdziostów 55
33-393 Marcinkowice
tel./fax 18 443 00 64
e-mail: sp_rdziostow@chelmiec.pl
www.sprdziostow.chelmiec.pl


Zespół Szkół w Świniarsku
Szkoła Podstawowa i Gimnazjum
im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki
Dane kontaktowe:
Świniarsko 132
33-395 Chełmiec
tel./fax 18 443 04 65
e-mail: plabuda@chelmiec.pl
www.zsswiniarsko.chelmiec.iap.pl
2016-12-05
IV Gminne Dyktando "O Złote Pióro Wójta Gminy Chełmiec"

IV Gminne Dyktando "O Złote Pióro Wójta Gminy Chełmiec"

2 grudnia 2016 r. odbyła się 4. edycja Gminnego Dyktanda o "Złote Pióro Wójta Gminy Chełmiec" organizowanego przez Szkołę Podstawową w Rdziostowie i Zespół Szkół w Świniarsku. Uczestnicy rywalizowali w dwóch kategoriach: szkoła podstawowa i gimnazjum. Łącznie zgłoszone zostały 92 osoby.

Autorką tekstów dyktand była pani dr Joanna Jaklińska - Ciągło, a nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwało Jury w składzie: pani Joanna Jaklińska - Ciągło - przewodnicząca oraz pani Renata Burchel - dyrektor Zespołu Szkół w Gołkowicach.

Uroczystego otwarcia dokonał pan Artur Bochenek - wicewójt Gminy Chełmiec oraz pan Radosław Potoczek – dyrektor Gminnego Zespołu Edukacji w Chełmcu.

Tematem tegorocznych dyktand były zbliżające się mikołajki, na  które wszyscy czekamy z niecierpliwością.

Wyniki konkursu zostaną opublikowane 6 grudnia na stronie internetowej www.dyktando.chelmiec.pl, natomiast uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu odbędzie się 17 grudnia 2016 roku w Zespole Szkół w Świniarsku.

Dziękujemy uczniom nie tyle za wzięcie udziału w zmaganiach ortograficznych, ale za podjęcie tym samym swoistego zobowiązania wobec polszczyzny, wobec jej poprawności ortograficznej, za chęć podjęcia refleksji nad naszym językiem.